Treningi

''Cena jaką musimy zapłacić za ciągły rozwój jest niczym w porównaniu z ceną jaką płacimy za ciągłą ignorancję''

"Co takiego daje wiedza praktyczna i doświadczenie?"

"Ile miesięcznie kosztuje pracownik, który nie ma doświadczenia i wiedzy?"


Czym musi być dobre szkolenie miekkie?


Jeżeli trenowałeś/aś jakikolwiek sport, ale tak na poważnie, to wiesz, że dobry trening musi dawać w kość.


Jeden z najbardziej efektywnych systemów samoobrony i walki wręcz – Krav Maga – bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Trening Navy Seals również bazuje na wypracowaniu nawyków, które w sytuacji zagrożenia ratują żołnierzowi życie, ponieważ uwalniają go z zakrętów gdybań, natłoku myśli i wątpliwości. Przodomózgowie działa zdecydowanie wolniej niż układ mózgu starego (Steven Pinker, Dan Goleman).


Co Krav Maga czy BUDs w szkoleniu Navy Seals ma wspólnego ze szkoleniem dla handlowców, menedżerów albo negocjatorów? Bardzo dużo, ponieważ dobre ćwiczenia podczas szkolenia przełożą się na wypracowanie dobrych nawyków, o ile uczestnik poświęci swojemu rozwojowi czas i uwagę. Bardzo ważny aspekt udanego szkolenia to ćwiczenia, które w mojej ocenie muszą być tak jak to tylko możliwe zbliżone do rzeczywistości biznesowej, w której funkcjonują uczestnicy szkolenia. Szkoląc od 10 lat i pasjonując się symulacjami od 5 lat cały czas weryfikuję czy moje autorskie ćwiczenia są adekwatne do rzeczywistości, w której funkcjonują uczestnicy. Cały czas dążę do tego aby ćwiczenia, które mają wykonać na sali były jak najbliższe ich rzeczywistości negocjacyjnej, sprzedażowej , czy tej związanej z zarządzaniem.


Specjalizuję się w wywieraniu wpływu, co przekłada się na świat negocjacji, perswazji i zarządzania. To wbrew pozorom wąska specjalizacja.


Wszystkie powyższe szkolenia prowadzę również w języku angielskim


Zastanawiasz się czy jestem skuteczny? Tu masz odpowiedź!
Tomasz Piotr Sidewicz