Misja


Tomasz Piotr Sidewicz - Jestem zawodowym negocjatorem, który bierze odpowiedzialnośc za efekt prowadzonych negocjacji. Specjalizuję się w trudnych negocjacjach, zwiazanych z konfliktem interesów (zwiazki zawodowe, lokalna spolecznosc, rady wspólników/udzialowców).

Od 1991 roku zajmuję się sprzedaza i negocjacjami. Do 2006 roku prowadzilem centrale handlu zagranicznego, gdzie w imieniu moich klientów (polskich producentów) prowadzilem rozmowy handlowe z importerami zagranicznymi. 15 lat pracy w handlu zagranicznym oraz prowadzenie negocjacji z obcokrajowcami nauczyly mnie wysokiej kultury biznesowej niezbednej w srodowisku miedzykulturowym. Wspieram polskie i zagraniczne firmy, wlascicieli firm, topowych menedzerów w negocjowaniu wielomilionowych kontraktów i strategii negocjacyjnych (najwieksza transakcja przekraczala 1.400.000.000 PLN).

Prosta filozofia
Biznes to dziedzina praktyczna, która rządzi się wynikami, targetami i budżetami. Podchodząc do negocjacji czy sprzedaży wiem, że jeśli popełniam błąd, to ten błąd wykorzysta moja konkurencja.


25 lata życia zawodowego, w tym 23 lata pracy na własny rachunek wykształciły we mnie określoną postawę biznesową, opartą o kilka prostych zasad:

"Chcesz zarzadzac innymi, sam musisz byc dobrze zorganizowany"

"Negocjacje to nie wojna. Partner po drugiej stronie tez chce zrobic dobry interes

"Jesli sam nie uprawiasz sportu, raczej nie zrozumiesz istoty biznesu"

"Praktyka, pot i ból są najlepszymi nauczycielami!"

"Nie oczekuj efektów od ludzi pozbawionych talentu!"


Obszary, w których się poruszam:

• Trudne sytuacje i trudne decyzje menedzerskie (B2B)

• Trudne negocjacje i gra nerwów w konflikcie interesów (B2B / negocjacje ze zwiazkami)

• Negocjacje handlowe i sprzedaz (B2B)

• Komunikacja, perswazja i wywieranie wpływu w B2B

• Miedzynarodowa etykieta biznesu i wywieranie wplywu

• Negocjacje w ujęciu różnic kulturowych

• Business English


Wykształcenie:

Z wykształcenia jestem filologiem angielskim, posiadam zatem przygotowanie pedagogiczne, które z dużym sukcesem wykorzystuję podczas szkoleń.

Uzyskałem dyplom Uniwersytetu w Michigan, z zakresu znajomości języka angielskiego jako drugiego języka (SECOND LANGUAGE).


Doświadczenie zawodowe:

Moje doświadczenie zawodowe to przede wszystkim współpraca z wieloma firmami, które z racji swojej działalności, funkcjonują na rynkach międzynarodowych. Dzięki temu poznałem specyfikę, prawie wszystkich krajów europejskich, Afryki Płn oraz USA i Kanady. Praca oraz prowadzenie negocjacji z obcokrajowcami wiele mnie nauczyły i dały szanse na osiągniecie wysokiej kultury biznesowej niezbędnej w handlu zagranicznym.

Współpracowałem jako ekspert ds. handlu zagranicznego w projekcie ''Wsparcie Rozwoju Polskiego Eksportu'' w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Współpracowałem jako ekspert ds. negocjacji, etykiety biznesowej oraz wpływu różnic kulturowych na negocjacje w projekcie ''Doskonalenie Kadr Gospodarki'' w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Byłem jednym z kilku w Polsce przedstawicieli Komisji Europejskiej Dyrekcji Przedsiębiorstw oraz Przemysłu, autoryzowanych do zarządzania informacją gospodarczą w sektorze MMSP.

Byłem aktywnym uczestnikiem Międzynarodowej Konferencji w Pradze - Praha 2000, poświęconej przyszłości sektora MMSP, zorganizowanej przez Komisję Europejską.

Prowadziłem audycje radiowe dotyczące szeroko pojmowanego biznesu oraz miałem okazję współpracować z Regionalną TVP, gdzie cyklicznie komentowałem wydarzenia na WGPW.

W roku 2000 moja firma została uznana przez Prezydenta miasta Łodzi za jedną z najbardziej rozwojowych firm regionu łódzkiego.W roku 2005 moja firma została wytypowana spośród najlepszych eksporterów z kraju i nominowana do udziału w Ogólnopolskim Rankingu Liderów Eksportu.

Moje doświadczenie zawodowe oraz profesjonalizm potwierdzone są licznymi referencjami od klientów, udziałem w medialnych przedsięwzięciach oraz współpracą ze światem biznesu, ośrodkami naukowymi i mediami.


Wazniejsze wystapienia publiczne i konferencje

W 2017 bralem udzial w konferencjach z cyklu Nowoczesne Techniki Sprzedazy, organizowanych przez Brian Tracy International oraz 360 SBC, podczas których przedstawialem róznice pomiedzy sprzedaza a negocjacjami.

W 2016 roku bylem prelegentem podczas konferencji "Liderka Biznesu", gdzie cytuje za WOMAN-NEWS.PL - "Najwytrwalsi zostali nagrodzeni prawdziwa petarda w postaci wystapienia Tomasza Sidewicza - negocjatora z wieloletnim stazem, który w sposób niezwykle sugestywny wyjasnil, czy negocjacje sa dla kazdego i co zrobic by zwiekszyc swoje szanse przy negocjacyjnym stole" . Ponad 400 uczestników.

W 2016 roku bylem prelegentem na Kongresie Sprzedazy. Tytul mojego wystapienia - „MIT RELACJI W SPRZEDAZY, CZY WARTO KLIENTOM RZUCIC WYZWANIE?” (ponad 100 uczestników)

W 2015 roku wzialem udzial w Konferencji - „Ludzie kupuja od ludzi” (ponad 300 sluchaczy)

W roku 2014 byłem jednym z prelegentów konferencji "Wielki Sukces Niewielkim Kosztem", gdzie wraz z profesorem Roberetem Cialdninim prezentowałem zależności między perswazją a negocjacjami.

W roku 2012 brałem udział w 15 konferencjach poświęconych wiarygodności finansowej organizowanej przez BIG InfoMonitor S.A., gdzie prowadziłem wykłady pokazujące jak wykorzystać swoją wiarygodność finansową w procesie negocjacji. Link do artykułu w Rzeczpospolitej

W latach 2007-2011 w ramach projektu "Inżynier z Kulturą" przedstawiałem studentom Akademii Górniczo-Hutniczej zagadnienia z zakresu perswazji, negocjacji oraz motywacji w biznesie.
W 2002 na Międzynarodowej Konferencji Lingwistów przedstawiłem analizę komunikacji werbalnej pt.: ''Pragmatyczne oraz semantyczne ujęcie wypowiedzi Hilary Clinton, podczas jej kampanii wyborczej do senatu w roku 2000'', gdzie moja praca spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestników konferencji.


Jestem autorem/współautorem licznych artykułów dla pism branżowych, takich jak Puls Biznesu, Rzeczpospolita, Gazeta Prawna, Businessman Magazine, Essence Magazine, oraz KrymiGraf z zakresu technik sprzedaży, negocjacji, wywierania wpływu, analizy pisma oraz analizy lingwistycznej wykorzystywanych w biznesie. Wybrane pozycje:

Sprzedawaj albo gin - World Business Class Magazine, grudzień 2017

Rozmowa sie oplaca. Czasem firmy traca tylko dlatego, ze dwóch prezesów sie nie lubi - Gazeta Prawna, grudzień 2016

Strach, nie zysk! Poradnik Walczacych Spoleczników. - INSPRO, marzec 2016

Pajacowanie - związkowiec musi wyjść - Rzeczpospolita, luty 2015

Jak się negocjuje: Rząd kontra lobby zawodowe - Gazeta Prawna, luty 2015

Negocjacje - level hard. Takich technik używali Bartosz Arłukowicz i Porozumienie Zielonogórskie - Dziennik.pl, styczeń 2015

Badanie pisma i jego wykorzystanie w biznesie - Krymigraf nr 17, styczeń 2014

Badanie pisma w biznesie - J.D. Rockefeller - Krymigraf nr 16, wrzesień, 2013

Sukces na talerzu - Rzeczpospolita, styczeń 2012

Jak skutecznie negocjować? - Magazyn Businessman.pl, czerwiec 2009

Automanipulator - Essence - Magazyn Ludzi Sukcesu, maj 2009


Zastanawiasz się czy jestem skuteczny? Tu masz odpowiedź!A tu masz podpowiedź!