Misja


Tomasz Piotr Sidewicz - specjalizuję się w wywieraniu wpływu, co przekłada się na świat negocjacji, perswazji i zarządzania.

Podejście biznesowe: Biznes to dziedzina praktyczna, która rządzi się wynikami, targetami i budżetami. Taka postawa powoduje, że podchodząc do negocjacji czy sprzedaży wiem, że jeśli popełniam błąd, to ten błąd wykorzysta moja konkurencja.

22 lata życia zawodowego, w tym 20 lat pracy na własny rachunek wykształciły we mnie określoną postawę biznesową, opartą o kilka prostych zasad:

"Wiedza to władza!"

"Są tylko dwa sposoby odnoszenia sukcesów w życiu: albo dzięki własnej pracowitości, albo przez głupotę innych!

"W biznesie mam tylko to co sam wynegocjuję!"

"Praktyka, pot i ból są najlepszymi nauczycielami!"

"Nie oczekuj efektów od ludzi pozbawionych talentu!"


Czym się zajmuję:

Wspieram polskie i zagraniczne firmy, właścicieli firm, topowych menedżerów w negocjowaniu wielomilionowych kontraktów i strategii negocjacyjnych (największa transakcja przekraczała 1.400.000.000 PLN). Doradzam, organizuję oraz prowadzę spotkania handlowe (krajowe i międzynarodowe) dla firm, które chcą się czuć pewnie w świecie negocjacji biznesowych. Prowadzę audyty działów sprzedaży oraz zakupów pod względem zarządzania, organizacji, wydajności oraz kompetencji - kluczowych obszarów mających wpływ na efektywność organizacji oraz wspieram w rozwoju i pokonywaniu wąskich gardeł. Specjalizuję się w podnoszeniu efektywności pracowników działów handlowych i zakupowych. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem z handlowcami, kupcami i menedżerami, którzy widzą potrzebę własnego rozwoju swoich kompetencji.

Szkolenia, które prowadzę to poligon praktycznych doświadczeń a nie wyświetlanie i omawianie slajdów.

Współpracuję z ośrodkami akademickimi, w których prowadzę zajęcia dla studentów zainteresowanych praktyczną stroną biznesu.


Obszary, w których się poruszam:

• Komunikacja, perswazja i wywieranie wpływu w B2B

• Zarządzanie poprzez autorytet i charyzmę

• Negocjacje w konflikcie interesów B2B

• Sprzedaż i negocjacje B2B

• Analiza pisma i analiza lingwistyczna w procesach sprzedażowych i   negocjacyjnych

• Negocjacje międzynarodowe w ujęciu różnic kulturowych

• Międzynarodowa etykieta biznesu

• Rekrutacja i audyt działów handlowych/zakupowych

• Business English


Wykształcenie:

Z wykształcenia jestem filologiem angielskim, posiadam zatem przygotowanie pedagogiczne, które z dużym sukcesem wykorzystuję podczas szkoleń.

Uzyskałem dyplom Uniwersytetu w Michigan, z zakresu znajomości języka angielskiego jako drugiego języka (SECOND LANGUAGE).


Doświadczenie zawodowe:

Moje doświadczenie zawodowe to przede wszystkim współpraca z wieloma firmami, które z racji swojej działalności, funkcjonują na rynkach międzynarodowych. Dzięki temu poznałem specyfikę, prawie wszystkich krajów europejskich, Afryki Płn oraz USA i Kanady. Praca oraz prowadzenie negocjacji z obcokrajowcami wiele mnie nauczyły i dały szanse na osiągniecie wysokiej kultury biznesowej niezbędnej w handlu zagranicznym.

Współpracowałem jako ekspert ds. handlu zagranicznego w projekcie ''Wsparcie Rozwoju Polskiego Eksportu'' w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Współpracowałem jako ekspert ds. negocjacji, etykiety biznesowej oraz wpływu różnic kulturowych na negocjacje w projekcie ''Doskonalenie Kadr Gospodarki'' w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Byłem jednym z kilku w Polsce przedstawicieli Komisji Europejskiej Dyrekcji Przedsiębiorstw oraz Przemysłu, autoryzowanych do zarządzania informacją gospodarczą w sektorze MMSP.

Byłem aktywnym uczestnikiem Międzynarodowej Konferencji w Pradze - Praha 2000, poświęconej przyszłości sektora MMSP, zorganizowanej przez Komisję Europejską.

Prowadziłem audycje radiowe dotyczące szeroko pojmowanego biznesu oraz miałem okazję współpracować z Regionalną TVP, gdzie cyklicznie komentowałem wydarzenia na WGPW.

W roku 2000 moja firma została uznana przez Prezydenta miasta Łodzi za jedną z najbardziej rozwojowych firm regionu łódzkiego.

W 2002 na Międzynarodowej Konferencji Lingwistów przedstawiłem analizę komunikacji werbalnej pt.: ''Pragmatyczne oraz semantyczne ujęcie wypowiedzi Hilary Clinton, podczas jej kampanii wyborczej do senatu w roku 2000'', gdzie moja praca spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestników konferencji.

W roku 2005 moja firma została wytypowana spośród najlepszych eksporterów z kraju i nominowana do udziału w Ogólnopolskim Rankingu Liderów Eksportu.

W latach 2007-2011 w ramach projektu "Inżynier z Kulturą" przedstawiałem studentom Akademii Górniczo-Hutniczej zagadnienia z zakresu perswazji, negocjacji oraz motywacji w biznesie.
W roku 2012 brałem udział w 15 konferencjach poświęconych wiarygodności finansowej organizowanej przez BIG InfoMonitor S.A., gdzie prowadziłem wykłady pokazujące jak wykorzystać swoją wiarygodność finansową w procesie negocjacji. Link do artykułu w Rzeczpospolitej

W roku 2014 byłem jednym z prelegentów konferencji "Wielki Sukces Niewielkim Kosztem", gdzie wraz z profesorem Roberetem Cialdninim prezentowałem zależności między perswazją a negocjacjami.


Moje doświadczenie zawodowe oraz profesjonalizm potwierdzone są licznymi referencjami od klientów, udziałem w medialnych przedsięwzięciach oraz współpracą ze światem biznesu, ośrodkami naukowymi i mediami.


Jestem autorem/współautorem licznych artykułów dla pism branżowych, takich jak Essence Magazine, Businessman Magazine, Puls Biznesu, Rzeczpospolita oraz KrymiGraf z zakresu technik sprzedaży, negocjacji, wywierania wpływu, analizy pisma oraz analizy lingwistycznej wykorzystywanych w biznesie. Wybrane pozycje:

Pajacowanie - związkowiec musi wyjść – Rzeczpospolita, 24.02.2015

Jak się negocjuje: Rząd kontra lobby zawodowe – Gazeta Prawna, 7 luty 2015

Negocjacje - level hard. Takich technik używali Bartosz Arłukowicz i Porozumienie Zielonogórskie – Dziennik.pl, Styczeń 2015

Badanie pisma i jego wykorzystanie w biznesie – Krymigraf nr 17, styczeń 2014

Badanie pisma w biznesie - J.D. Rockefeller – Krymigraf nr 16, wrzesień, 2013

Sukces na talerzu – Rzeczpospolita, 23 Styczeń 2012

Jak skutecznie negocjować? - Magazyn Businessman.pl, Czerwiec 2009

Automanipulator – Essence - Magazyn Ludzi Sukcesu, Maj 2009


Zastanawiasz się czy jestem skuteczny? Tu masz odpowiedź!A tu masz podpowiedź!