• Trudne negocjacje
 • Kryzysy i konflikty
 • Wiarygodność komunikacji

Jeśli masz nieadekwatne poczucie własnej wartości, to tracisz zdolność do racjonalnego oceniania swoich możliwości.

Tomasz Piotr Sidewicz

News

7 czerwca 2024

Profilowanie behawioralne – webinar EMBA UE w Poznaniu

Zostałem zaproszony do współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, w ramach studiów EMBA, do poprowadzenia webinaru pod tytułem:

Profilowania behawioralne – co zdradza negocjatorów i jak można to wykorzystać w trakcie negocjacji?

Podczas spotkania przedstawię, jak zbudowany profil osobowościowy partnera po drugiej stronie negocjacyjnego stołu pozwala przyspieszyć osiągnięcie porozumienia.

Zapraszam :-)

6 maja 2024

Konferencja The Deal 2024

Studenckie Koło Naukowe Negocjator działające przy Szkole Głównej Handlowej zaprosiło mnie do wzięcia udziału w konferencji, której celem jest inspiracja i nauka sztuki negocjacji w biznesie i życiu prywatnym.

Moje wystąpienie będzie o tym, jak zachowanie zdradza każdego negocjatora. Innymi słowy pokażę, jak wykorzystać wiedzę z zakresu profilowania behawioralnego w trakcie negocjacji.

 

16 kwietnia 2024

Jak negocjować? 7 sekretów, które musisz znać. Wywiad.

Marcin Iwuć ‐ ekonomista, przedsiębiorca, doświadczony menedżer i publicysta w zakresie rynków kapitałowych i finansów osobistych https://marciniwuc.com, jednym słowem: Człowiek Finansowa Orkiestra, zaprosił mnie do swojego programu, gdzie rozmawiamy o sekretach negocjacji.

11 marca 2024

Żelazne zasady negocjacji (część 1)

Tak, wiem. Minął rok od ostatniego NEWSa. Co mogę powiedzieć? Mam dużo pracy, za co bardzo dziękuję moim KLIENTOM.

Trochę czasu znalazłem i przygotowałem nową animowankę o żelaznych zasadach negocjacji. W pierwszej części (w przygotowaniu jest część druga, a może będzie i trzecia) przedstawiam kilka żelaznych zasad negocjacji, które warto stosować zawsze, np. taką, żeby nigdy nie akceptować pierwszej oferty.

10 marca 2023

Pigułki wiedzy dla tych, co są w biegu

Dla tych z Was, którzy są w biegu i nie mają za dużo czasu, przygotowałem "Pigułki Wiedzy" w postaci youtubowych shortów. Na początek pigułki o tym:

 • czy z książek można nauczyć się odnosić sukces?
 • czy w szkole można negocjować oceny i dlaczego warto?
 • o bardzo ciekawym zjawisku, którym jest tzw. "Syndrom oszusta", dotykający ponad 50% menedżerów
 • czy techniki sprzedaży faktycznie sprzedają?
 • czy łatwo jest rozpoznawać kłamców i ich kłamanie?

A w przygotowaniu będzie o tym, czy zarządzanie to wywieranie wpływu, dlaczego do odniesienia sukcesu ważne jest, żeby wiedzieć, czego się chce i mieć do tego szczęście oraz o tym, co warto wiedzieć, zanim komuś pożyczy się swoje pieniądze.

 

 

6 marca 2023

Które negocjacje są nudne, a które są trudne?

Mike Tyson powiedział, że każdy ma plan do momentu kiedy nie dostanie w mordę. W czasach, gdy informacja jest na wyciagnięcie ręki, wiele negocjacji handlowych jest banalnych, żeby nie powiedzieć, że wręcz nudnych. Kiedy trzymasz w ręku lepszą kontrofertę do oferty, którą ktoś ci negocjacyjnie zaproponował, to dokręcenie śruby, a nawet negocjacyjne zniszczenie kogoś, to dziecięca igraszka.

Ciekawsze negocjacje mają miejsce wtedy, kiedy żadna ze stron nie ma jakiejkolwiek alternatywy, a tu trzeba się jakoś dogadać, ponieważ konflikt interesów nie służy żadnej ze stron.

20 września 2022

Jedna z najskuteczniejszych manipulacji, tak zwana „Zdechła Ryba”

Przedstawiam jedną z najskuteczniejszych manipulacji, którą perfidnie wykorzystuje się na szeroką skalę w polityce i gospodarce. Jest też ona bardzo skuteczna w biznesie, czy w domowych negocjacjach. Technikę tę stosuje się po to, żeby zwiększyć korzyści, posiadając przy tym przewagę, gdzie można z tej przewagi skorzystać bezkarnie. Niestety, ta manipulacja to kopanie leżącego.

13 lipca 2022

Koniec konfliktu o bezpieczeństwo, godność, wynagrodzenia i warunki pracy

Pół roku negocjacji, zakończonych wielkim sukcesem Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Dla ZZKRL to przede wszystkim powrót do spokojnej pracy i psychicznego komfortu. Dla mnie to negocjacyjna przygoda życia. Związkowi Zawodowemu Kontrolerów Ruchu Lotniczego chcę bardzo podziękować za zaufanie, którym mnie obdarzyli.

A WP Law Kancelaria Prawna Woźniccy & Partners oraz Glaubicz Garwolińska Consultants chcę podziękować za współpracę!

8 czerwca 2022

Co się u mnie działo od marca 2021? Dużo!

Jeszcze ktoś mógłby pomyśleć, że gdzieś zniknąłem, albo co gorsza, że już się nie zajmuję trudnymi negocjacjami. Nic bardziej mylnego! W wielkim skrócie i bez naruszania NDA mogę powiedzieć tylko tyle, że:

 • w 2021 przygotowałem dla dwóch firm strategię komunikacji i negocjacji z 13 organizacjami związkowymi.
 • w 2021 przygotowałem "Zespół Negocjatorek" do negocjacji z organizacjami związkowymi, gdzie kobiety dzielnie zmierzyły się z samymi mężczyznami, realizując 100% planu!
 • w 2021 przygotowałem dla klienta strategię negocjacyjną, która pozwoliła zaoszczędzić 8.000.000 PLN w budżecie.
 • ostatnie pół roku i toksyczny wręcz "konflikt interesów" klienta to najlepsza przygoda negocjacyjna w mojej karierze!

6 marca 2021

Rozpoznawanie kłamania podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Rozmowa o pracę to tak naprawdę forma negocjacji, podczas której przyszły pracownik ma określone przywileje wynikające z kodeksu pracy, a pracodawca obostrzenia. Kandydat do pracy ma większe pole do negocjacyjnych popisów i co gorsza do bezkarnego blefowania. W badaniu przeprowadzonym przez Livecareer 42% badanych przyznało, że na rozmowie kwalifikacyjnej zdarzyło im się okłamać rekruterów przynajmniej raz. Kłamstwa podczas rekrutacji najczęściej dotyczyły:

 • dużego zainteresowania ofertą pracy - 41,94%
 • czynników motywujących do pracy - 34,13%
 • relacji z poprzednim przełożonym - 31,38%
 • powodu odejścia z poprzedniej pracy - 31,29%

A wokół rozpoznawania kłamania pojawiło się wiele mitów. W nowym odcinku "Wiedza to Władza" tłumaczę, dlaczego rozpoznawanie kłamania nie jest taką prostą rzeczą, zwłaszcza podczas rozmowy o pracę.