• Trudne negocjacje
  • Kryzysy i konflikty
  • Wiarygodność komunikacji

Coaching w biznesie nie może polegać na ciągłym wałkowaniu tych samych problemów. Od tego są psychiatrzy. Coaching w realiach biznesu musi dawać do myślenia, inspirować do ciągłego rozwoju i pracy nad sobą.

Tomasz Piotr Sidewicz

Sukces, profesjonalizm i pasja!

Pasja słowo oznaczające cierpienie, pochodzące od czasownika oznaczającego w języku praindoeuropejskim (prajęzyk) zadawać ból. Pasja to nie hobby. Nie są to semantycznie, a tym bardziej etymologicznie (etymologia to nauka o pochodzeniu słów) wyrazy mające cokolwiek wspólnego. Jeśli masz pasję, to w zasadzie cierpisz, gdyż ona zadaje ci ból, a przecież cierpienie uszlachetnia.

Człowiek bez pasji jest jak wazon bez kwiatów. Pusty w środku. Patrząc na niego widać, że czegoś mu brakuje. Może sobie gdzieś tam stać, ale również można go na jakiś czas schować do szafki z innymi pustymi wazonami.

Co daje pasja, poza cierpieniem? Ubogaca. Rozwija. Rozwój jest tam, gdzie nie ma komfortu. Pod ciepłą pierzynką nie ma miejsca dla rozwoju. Na leżaku z drinkiem w ręku też trudno się rozwijać. Jacek Walkiewicz powiedział, że profesjonalizm nigdy nie jest dziełem przypadku. Pasja rodzi profesjonalizm. Profesjonalizm daje jakość. A jakość to jest luksus w życiu.

Dzisiaj chciałbym podzielić się materiałem przedstawiającym świat wyścigów samochodowych. Świat widziany oczami pasjonatów, bez wielkich budżetów. Jeśli masz pasję to wiesz, że wszystko jest możliwe. Trzeba tylko chcieć zrealizować swoje marzenia. A marzenia? Jeśli nie przeraża cię ich realizacja, to znaczy że twoje marzenia są do dupy. Działaj! Zmierz się ze swoimi marzeniami!